Maskesi olmadığı için markete alınmayınca kendi maskesini üretti

Kırşehir’de 38 yıldır kunduracılık yapan esnaf maskesi olmadığı için markete alınmayınca kendi maskesini yaptı ve vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaşayan kunduracı Tacettin Yavuz koronavirüs tedbirleri karşısında marketlere maskesiz girilemeyeceği yasaklarına takılınca kendi maskesini yapmaya karar verdi ve ürettiği maskeleri maske bulmakta sıkıntı çeken esnaf ve vatandaşlara ücretsiz dağıtmaya başladı. Koronavirüs nedeniyle maske bulmakta […]

 Maskesi olmadığı için markete alınmayınca kendi maskesini üretti

07.04.2020 - 15:33

Güncelleme : 07.04.2020 - 15:36
215 views

Kırşehir’de 38 yıldır kunduracılık yapan esnaf maskesi olmadığı için markete alınmayınca kendi maskesini yaptı ve vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaşayan kunduracı Tacettin Yavuz koronavirüs tedbirleri karşısında marketlere maskesiz girilemeyeceği yasaklarına takılınca kendi maskesini yapmaya karar verdi ve ürettiği maskeleri maske bulmakta sıkıntı çeken esnaf ve vatandaşlara ücretsiz dağıtmaya başladı.
Koronavirüs nedeniyle maske bulmakta güçlük çektiğini söyleyen Yavuz “Markete gittiğimde maskem olmadığı için beni içeri almadılar. İnternette de Kaman Gençlik Merkezinin yaptığı maskeleri gördüm. Yapımı kolay bir maskeydi. Odadan gördüğüm kadarıyla bende iş yerimde yapmaya karar verdim. Şuan da günlük 50 tane maske yapıyorum. Şuan da malzeme sıkıntımız var. Eğer gerekli malzemeyi bulabilirsem Kaman halkına daha fazla maske yapmaya çalışacağım.” dedi.
Maske yapımının kolay olduğunu belirten Yavuz ” Aslında devletimizin bizim yapacağımız maskelere ihtiyacı yok. Türk Milleti olarak güçlü bir devletimiz, hükümetimiz var. Ama bizlerde vatandaş olarak kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz yapabilirsek devletimizin üzerinde ki yükü hafifletiriz. ” diyerek zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Tacettin Yavuz’un yaptığı maskelerin çok güzel olduğunu söyleyen esnaf Yakup Ayas ise kendisine teşekkür ederek destek vereceklerini belirtti.

İlgili Video
Maskesi olmadığı için markete alınmayınca kendi maskesini üretti

Haberin Videosu

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın